tredeal.com logosu ve isim hakkı TREDEAL Bilgi Teknolojilerinin Tescilli Markasıdır Destek | İletişim  English  
 
İçerik Yönetim Sistemi
E-Mağaza Sistemi
Ticari Sistemler
Kurumsal Portal Sistemi
İş Akış Yönetim Sistemleri
Doküman Yönetim Sistemi
 
Genel Bilgiler
Özellikler
Faydaları
Yazılım Mimarisi


Özellikler :

.NET Framework üzerinde geliştirdiğimiz¸ 128 bit kriptolu bir şekilde entegrasyonu gerçekleştirdiğimiz sistemimizin en önemli özelliği güvenliği maksimum düzeyde kılmasıdır.

Tüm yapılan işlemler 128 bitlik SSL protkolü üzerinden gerçekleştirilmekte¸ vpos veya ortak vpos entegrasyonları ile desteklenmektedir.

TRE-COM çözümümüz içerisinde yer alan modüller:

Kullanıcı Yetkilendirme Modülü

Sitenizde yer alan tüm grupların yönetimini 4 katmanlı bir yapıda kullanıcı yetkilendirmesi ile hatasız ve eksiksiz bir şekilde bilgilerin güncellenmesi veya eklenmesini sağlayabilmek amacı ile modüler yapılar çerçevesinde kullanıcı grupları oluşturabilir¸ bu gruplara kullanıcılar ekleyebilir ve her kullanıcıya ekleme¸ silme¸ güncelleme veya sadece görüntüleme yetkileri verebilirsiniz.

( A firmasının Muhasebe Departmanındaki Z kişi¸ sadece Mali bilgiler modülünün satış rakamlarını görüntüleyebilsin ama ekleme¸ silme güncelleme işlemleri yapmasın ?vs. gibi)

Ayrıca bu yetkilendirme çerçevesinde tüm kullanıcıların yapmış oldukları işlemler kayıt altına alınmaktadır.

Ürün Yönetim Modülü

İstediğiniz şekilde ürünlerini gruplandırabilir ve bu ürünleriniz ile ilgili her türlü bilgiyi yansıtabilirsiniz. Kategorilerine göre ürünleri istediğiniz kategorinin altına ekleyebilirsiniz. Ayrıca kolay ürün sorgulama yapısı ile istediğiniz ürün ile ilgili bilgileri çok kolay bir şekilde bulabilir ve güncelleyebilirsiniz.

Ürün yönetim modülümüzün başlıca özellikleri:
 • Sınırsız Ürün Grubu tanımlama
 • Sınırsız Ana Kategori tanımlayabilme
 • Sınırsız Alt Kategori tanımlayabilme
 • Sınırsız Ürün girişi
 • Ürünleri tek tıklama ile yayımdan kaldırabilme
 • Stok miktarlarına göre belirlenen minimum stok altındaki ürünlerin otomatik olarak yayımdan kaldırılabilme özelliği
 • Esnek ürün detay sayfalarının hazırlanması
 • Ürüne ait sınırsız resim girişi
 • Ürün yayım yerlerini belirleyebilme
 • Pratik Fiyat güncelleme sistemi
 • Farklı para birimleri arasında esnek işlem yapabilme
 • Aynı kategoride yer alan ürünlerin karşılaştırılabilme özelliği
 • Kampanyadaki ürünleri ayırabilme ve otomatik fiyat düşürebilme özelliği
 • Kolay ürün incelemek için gerekli olan esnek pager yapısı
 • Esnek ve detaylı ürün arama

Sunulan detaylı arama seçeneği ile marka¸ fiyat¸ en çok satılan¸ en çok tıklanan ürünleri filtreleyerek müşterilerinize sunabilirsiniz.

Üyelik Yönetim Modülü

Ana sayfanızdan ulaşabileceğiniz üyelik butonu içerisinden Site ziyaretçilerinize üye kaydı yaptırabilir¸ yapılan başvurular tarafınıza ulaştığında oluşturulacak yönetim panelinden üyelere şifre yollama işlemlerini veya üyelik silme işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz.

Üye Güncelleme

Üyelerinizin online bilgi alışverişini sağlamaları için gerekli olan altyapıyı kapsamaktadır. Bu modülün içerisindeki bu özellik sayesinde üyeler değişen bilgilerini güncelleyebileceklerdir.

Üyelik Başvuru Formu

Site ziyaretçilerinizin başvurusu için oluşturulmuş formdur. Öncelikle üye olmak isteyen firmalar ve/veya şahısların üyelik oluşturmaları sağlanıp daha sonra üye girişi yaparak siteyi aktif olarak kullanmaları sağlanmaktadır.Tüm üyelik işlemlerinde kullanıcı adı e-posta adresi ile aynı olarak kullanılmaktadır. Ayrıca giriş sırasında tüm e-posta adreslerinin geçerli veya kullanımda olup olmadığının kontrolü otomatik olarak yapılmaktadır.

Kullanıcı veya müşteri adayı e-posta adresini doğru formatta girmiş olsa bile e-posta adresi kullanımda değilse sistem otomatik olarak bu girişi engellemektedir.

Üyelik İşlemleri

Üye girişi yapıldıktan sonra ulaşılacak bu bölümde üyeler kullanıcı adları ve şifreleri ile sisteme giriş yapıp¸ üyelik işlemlerini¸ siparişlerini yönetebilecek¸ müşteri hizmetleri desteklerinden ve promosyonlardan faydalanabilecektir.

Şifremi Unuttum

Ana sayfada yer alan bu bölümde şifre unuttum seçeneği yer alabilir bu alandan şifrelerini unutmuş olan üyeler şifre talebinde bulunabilirler¸ dilerseniz siz bu şifreleri manuel olarak yollayabilirsiniz yada ilgili mail adresine otomatik şifre iletilecek bir yapıdır.

Üyelik İptali

Bu yapı ile üye daha evvel siparişini vermiş olsa bile üyeliğini iptal edebilmektedir. Bu iptal işlemi o üyeyi sistemde pasif duruma düşürmektedir. Eğer tekrardan aynı mail adresini kullanarak üye oluyor ise sistem eski bilgilerini tekrar getirerek otomatik olarak üyeyi aktif hale getirmektedir.

Üyelerden alınan tüm bilgiler SSL protokolü çerçevesinde güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Pratik Tavsiye Modülü

Pratik tavsiye sistemimiz tüm ana webmail sitelerinin adres defterlerini desteklemektedir. ( desteklediği tüm webmail listesini görmek için tıklayın )

Bu sayede müşterilerinizin istediğiniz ürünü hangi webmaili kullanıyor ise ( gmail¸ yahoo¸ hotmail¸ mynet...vs) adres defterine girerek istediği kişilere tavsiye edebilmesini sağlayarak site üye sayınızı arttırabilir; dolayısı ile satış rakamlarınızı yükseltebilirsiniz.

Sistem aynı zamanda outlook adres defterini de import edebilme özelliğine sahiptir. Böylece müşterileriniz web üzerinden outlook listesinde yer alan kişilere de tek tıklama ile e-posta adresi yazmadan tavsiyede bulunabilir.

Kampanya Yönetim Modülü

Üyelerinizi çeşitli gruplara göre filtreleme yaparak

( Örn : Daha evvel alışveriş yapmış olan 25 yaş üzeri Erkek üyeler¸ sepetinde ürün bulunan ancak alışveriş yapmamış üyeler¸ hediye puanı kazanmış ancak kullanmamış üyeler .vs. gibi )

çeşitli kampanyaları onlara e-posta yolu ile iletebileceğiniz¸ iletilerinizin tüm raporlarını ( Örn: okundu¸ okunmadı teslim edilemedi vs. gibi ) alabileceğiniz sistemdir.

Ayrıca geleceğe yönelik belli tarihlerde gönderilecek iletilerinizi hazırlayabilirsiniz. Sistem o tarih geldiğinde belirlediğiniz ileti grubuna¸ kampanyanızı otomatik olarak gönderilecektir.

Sistem tamamıyla izinli pazarlama kurallarına göre çalışmaktadır. Böylece spam maile engel olmaktadır.

Sipariş Yönetim Modülü

Tüm siparişlerinizi yönetebileceğiniz modüldür. İçeriği gereği¸ yapılan tüm işlemleri aynı zamanda sisteminizde ilgili müşterinize eş zamanlı yansıtabilme imkanını size sunmaktadır.

Sipariş numaraları sistem tarafından tüm bankaların sanal pos altyapısına uygun olarak otomatik olarak atanmaktadır. Böylece özellikle mükerrer olarak oluşabilecek kayıtların önüne geçilmektedir.

İşleyiş yapısı hız¸ güvenlik ve kolaylık üçgeni içerisinde şekillendirilmiştir. Müşteriniz eğer siparişin faturası kesilmemişse teslimat adresi ve fatura bilgilerini değiştirebilmektedir. Eğer Fatura kesilmiş ancak kargoya ürün verilmemişse sadece teslimat bilgilerini değiştirebilmektedir.

Sipariş ürün seçimi¸ teslimat ve fatura bilgilerinin girilmesi¸ Ödeme işlemlerinin hepsinin tamamlanması durumunda otomatik olarak size gelmektedir. Bu aşamalardan herhangi birisinin tamamlanmaması durumunda işlem hiçbir şekilde sipariş olarak değerlendirilmemektedir.

Bu modülün en önemli özelliği ise kısmi iade veya kısmi teslimatlara destek vermesidir. Bu da müşteri ile satış sonrası oluşabilecek problemlerin hızlı bir şekilde giderilmesine yönelik geliştirilmiştir.

Alışveriş Sepeti Modülü

Alışveriş sepeti çoklu sepet uygulaması olarak entegrasyonlara açık bir şekilde geliştirilmiştir. Özellikle birden fazla tedarikçi ile yapılacak olan entegrasyonlarda tek sepette farklı tedarikçilerin ürünlerinin satın alınmasını destekleyerek Aynı müşterinin vermiş olduğu siparişi size tek sipariş numarası ile geçmesini sağlamaktadır.

Alışveriş sepeti aynı zamanda havale veya tek çekimlere yapılacak olan indirim oranlarını desteklemektedir. Ayrıca hediye çeki veya promosyon kodlarına da destek vermektedir.

Alışveriş sepeti ajax tekniği kullanılarak geliştirilmiştir. Böylece sepet içerisinde yapılacak olan değişiklikler sayfa yenileme yapmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bir diğer önemli özelliği ise Müşteri adayının sepetine attığı ancak almadığı ürünleri farklı bilgisayarlardan daha sonra sisteme giriş yapsa bile görüntüleyebilmesidir.

Sanal Pos Entegrasyonları

Kredi kartı ile anlaşmalı bankalar üzerinden ödeme işlemlerinin aktarılmasıdır. Tüm bankaların yapısına uygun bir şekilde geliştirlmiştir.

En önemli özelliği ise yeni devreye giren 3d secure uygulama kapsamında sanal pos entegrasyonları yapılmaktadır. Bu da yaşanabilecek çalıntı kart vs. ve diğer chargeback olaylarını %100 engellemektedir.

Bir diğer avantajımız ise sanal pos entegrasyonları sırasında hiçbir şekilde kredi kartı bilgilerini veritabanında tutmazken banka ile yapılan tüm haberleşme işlemleri ilgili üye ve sipariş numarasına göre kayıt altına alınabilmektedir.

Bu da ödeme işlemlerinde problem yaşayan müşterilerin ödeme işlemleri ile ilgili karşılaştıkları sorunları çok kolay bir şekilde çözmenizi sağlamaktadır.

Ayrıca bankaların belirlemiş olduğu komisyon oranları veya kampanyalar çerçevesinde tüm sanal pos işlemlerinizi otomatik olarak yönetebilirsiniz.

( fazladan çip para dağıtımı¸ taksit erteleme¸ komisyon oranlarına göre taksit sayısının yansıtılması ...gibi )

Sistem Entegrasyonları / Sipariş Yönetim Yazılımı

Stok sorunu olmayan ve sistem entegrasyonuna gerek duymayan firmaların¸ sipariş yönetimini localde çoklu kullanıcı ile gerçekleştirmesini sağlayan TRE-COM Sipariş yönetim programımız sayesinde¸ sipariş onay görür görmez faturanın çıktısını almakta ve müşteriye iletiyi otomatik olarak yollayabilmektedir.

Daha büyük uygulamalarda açık mimari veya dll kullanan bilgisayar destekli sistemler ile entegrasyonlara açıktır.

En büyük avantajı ise entegrasyonlarda web sunucu lokasyon bağımsız olarak remote odbc tekniği kullanarak belirlenen aralıklarda sorunsuz bir şekilde iletişim kurmasıdır.

Sistem entegrasyonları geliştirdiğimiz servis üzerinden ( adaptör yazılım ) kriptolu bir şekilde sağlanmaktadır. Veritabanı sunucunuz ile Web sunucunuzun aynı yerde olmasına gerek duymadan etkin bir şekilde entegrasyon gerçekleştirilmektedir.

 
 
 
Anasayfa | Destek | İletişim
© Tredeal.com , 2005 - 2013, Tüm hakları saklıdır.